Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Rama mesazh shqiptareve: “Negociatat nuk kane lidhje me ate çfare kemi bere ne”

Kryeministri Edi Rama u është drejtuar me një videomesazh qytetarëve shqiptarë për negociatatat dhe vendimin e BE në 18 tetor, duke u shprehur se “vendimmarrja nuk ka lidhje me atë çfarë kemi bërë ne”.

“Mjafton që një vend të thotë JO për të rrëzuar PO-në e të gjithëve. Vendimmarrja nuk ka lidhje me atë çfarë kemi bërë ne. Vendimmarrja ka lidhje me atë çfarë duan ose nuk duan të bëjnë ata me reformën në union”, theksoi kreu i qeverisë.

Rama shtoi se “Bundestagu i tha PO Shqipërisë” dhe nënvizoi se “Gjermania është avokati ynë i madh për në BE”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.