Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Hena e plote mbi Malin e Çikes e fotografuar nga brigjet italiane

Një foto e rralle është publikuar në mediat italiane.

Foto eshte shkrepur në mbrëmje në zonën e Otrantos në brigjet e Italisë së Jugut, ku duket hëna e plotë e fshehur pas Malit të Çikës në Vlorë.

Imazhi i publikuar nga Giusy De Santis dhe Luigi Marzo është bërë mbrëmjen e 13 tetorit.

Në njërën krah të fotos, Katedralja e Otrantos në zonën e Salentos, ndërsa mbi të në sfond, pamja e mrekullueshme e hënës së plotë dhe më e skuqur se kurrë nga brigjet shqiptare të jugut të vendit.

Nuk është hera e parë në fakt që malet e Shqipërisë shihen kaq qartë në fotot e shkrepura nga brigjet e Salentos.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.