Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Dorezohet Gjermania/ BE nuk hap negociatat per Shqiperine

Gjermania dorëzohet.

 

Qeveria federale nuk pret që të martën të merret një vendim për nisjen e negociatave të pranimit mes Bashkimit Europian Shqiperise dhe Maqedonisë së Veriut.

 

 

AFP citon ministrin e Çështjeve Europiane, Michael Roth, që tha se nuk presin gjë.

 

 

‘Ne jemi shumë të zhgënjyer që sot nuk do jemi në gjendje që të mbajmë premtimin që e kemi bërë disa herë,’ tha zyrtari i SPD në një takim me kolegët e tij të BE në Luksemburg.

 

Ai paralajmëroi për pasojat që do ketë vendimi në rajon dhe për rrezikun e shtimit të ndikimit nga fuqi të huaja.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet