Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Basha ben kthese te madhe: Reforma zgjedhore e vetmja zgjidhje per krizen politike

Kryetari i PD Lulzim Basha e ka cilesuar reformen zgjedhore si te vetmen rruge per zgjidhjen e krizes politike ne vend.

Me drejtuesen e misionit të OSBE/ODHIR, ambasadoren Audrey Glover.

I shpreha asaj vlerësimin për kontributin e vazhdueshëm të ODIHR për proceset zgjedhore në Shqipëri .
Reforma zgjedhore është vendimtare për ne dhe e vetmja rrugë për të dalë nga kjo krizë. T’ua hedhësh fajin të tjerëve është gjëja më e thjeshtë por nuk arrin askund! Ndaj ne duhet të besojmë dhe punojmë fort për ta realizuar këtë reformë.

Opozita ka një strategji të qartë dhe është momenti për ta zbatuar pa humbur kohë!
Të gjithëve na takon të punojmë pa u lodhur për të ndërtuar një të ardhme më të mirë për fëmijët tanë.

Një të ardhme ku të kemi një qeveri me të vërtetë të njerëzve, të zgjedhur nga njerëzit dhe që punon vetëm për njerëzit!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet