Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Arben Malaj: Jam me Gjermaninë, negociatat hapen me 60 %

Ish-ministri i financave Arben Malaj ka thënë se beson se me 60% BE do të vendosi për hapjen e negociatave me Shqipërinë për anëtarësim. Ai ka shtuar se i beson përfundimeve të Gjermanisë për hapjen e negociatave por që duhet të kryhen detyrat e vendosura.

“Unë jam me hapjen e negociatave si Gjermanët, mbi 60 %. Do të bëhet marrveshje dhe do të hapen. Nëse Maqedonia e merr bekimin nuk duhet të ketë debate pse… Ne na e ka bërë të qartë Gjermania që na ka thënë. Shteti më i fortë i Europës na e ka bërë të qartë. Prandaj them që mund të gjejmë marrveshje. Gjermania ka hapsira për të bllokuar të bind Francën. ” ka thënë ndër të tjera Malaj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet