Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Shqiperia mund Moldavine me kater gola

Kombetarja e Shqipërise e mbylli ne avantazh ndeshjen ndaj Moldavisë. Gjithcka filloi mire në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi.

Pas disa aksionesh më në fund kuqezinjtë arritën të gjejnë rrjetën e Moldavisë. Mbrojtja moldave gaboi me pasime në zonë dhe Cikalleshi e shfrytëzoi.

Në minutën e 33-të Kejdi Bare shënoi golin e dytë për shqiptarët. Ky ishte goli i parë zyrtar për Baren me kombëtaren.

Ndërsa golin e sigurisë e dha Trashi në minutën e 40-të, me një goditje që nga jashtë zonës së sigurisë.

Goli i katërt erdhi në minutën e 90-të nga Manaj, i cili realizoi me sukses, me thembër, një pasim të marrë nga Roshi./tch

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.