Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ambasadori u ngriti gishtin protestuesve, Balla: Fajin e ka PD

Deputeti i PS Taulant Balla, njeheresh kryetar i grupit socialist, ka komentuar gjetin e ambasadorit të OSBE-së Bernd Borchardt, i cili iu drejtoi gishtin e mesit banorëve të Astirit, përpara drejtorisë së Policisë së Tiranës.

“Ambasadori i OSBE-së është një ambassador i një institucioni shumë të rëndësishëm ku Shqipëria është anëtar, më vjen keq që parti të caktuara, në rastin konkret PD, problemet i shohin te ambasadorët.

I bëj thirrje PD-së që të heqë dorë nga sulmet ndaj ambasadorëve, pasi koha e sulmeve ndaj tyre ka përfunduar”, u shpreh Balla, pa komentuar në mënyrë konkrete gjestin e Borchardt.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. Skenderbeu says

    Te q.fte ambasadori ropt o Tao! Palaco njeri si ti dhe Borchardt plehra.. Mallkuar qofshi e ju zente haka e ketij populli.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet