Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Termet dhe permbytje, kaos ne Japoni

Te shumta kane qene problematikat e shkaktuara nga fatkeqesia natytore ne Japoni. Pasi tajfuni “Hagibis” goditi Japoninë, së paku 19 njerëz humbën jetën dhe 100 të tjerë raportohet se janë plagosur.

Shpejtësia e Hagibis- it pritet të shkojë deri në 215 km/h.

Operatori i Energjisë Elektrike njofton se 376,000 shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike dhe 14,00 pa ujë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet