Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Festimi i golit ndaj kombetares shqiptare, UEFA nis hetimet ndaj Turqis

UEFA ka reaguar ne lidhje me përshëndetjen ushtarake të futbollistëve të Turqisë në momentin e festimit të golit të fitores ndaj Shqipërisë, të premten në mbrëmje.

“Personalisht nuk e kam parë atë veprim, që gjithsesi mund të duket si provokim. Rregullorja e garës ndalon referimet politike dhe fetare? Po, dhe mund t’ju garantoj që do të vlerësojmë këtë situatë. Lërmëni ta kontrolloj.”

Kjo ka qene deklarata e shefit te zyrës së shtypit të UEFA-s, Philip Townsend, që komentoi për ANSA-n rastin në fjalë. Veprimi i futbollistëve turq mësohet se është në mbështetje të forcave të armatosura të Turqisë, të impenjuara në një ofensivë në Sirinë e Veriut.

Pas verifikimit të pamjeve, UEFA mund të hapë hetimet me Federatën Turke të Futbollit që rrezikon maksimumi një gjobë të majme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet