Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

U arrestuan ne gomone prane kufirit me Turqine, policia greke liron 3 shqiptaret

Lirohen 3 shqiptarët e arrestuar në Greqi në një gomone pranë kufirit me Turqinë. Mediat greke bëjnë me dije se 3 shtetas, 25, 42 dhe 42 vjeç kanë lënë qelinë pasi nuk është bërë i mundur dokumentimi i lidhjes së tyre me 1 ton drogë të kapur në një shpellë në Piperos, sasi e cila mendohet se vinte në rrugë detare nga Shqipëria dhe kishte destinacion Turqinë.

Ata kanë marrë detyrim paraqitje 3 herë në muaj dhe kanë lënë garanci pasurore 10 mijë euro. Ndërkohë një person i katërt, 35-vjeçar i arrestuar një ditë pas operacionit i cili rrëfeu dhe vendin ku ishte fshehur droga është mbajtur në qeli.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.