Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Termeti i forte lekund Japonine, shkakton permbytje

Një tërmet i magnitudës 5.3 ka shkundur Japoninë, teksa vendi përpiqet t’i bëjë ballë stuhisë më të fuqishme në 60 vitet e fundit.

Shirat e rrëmbyeshëm dhe era e fuqishme ka bllokuar kryeqytetin japonez, ndërkohë që autoritetet bëjnë thirrje që të shpëtohen jetë. Deri tani është raportuar një i vdekur.

Tërmeti u shënua të shtunën, vetëm pak para se stuhia të kishte nisur mirë. Qendra e tërmetit ishte në brigjet e Çibas, pranë Tokios, dhe vinte nga 60 kilometra thellësi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet