Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Protesta e banoreve ne Unaze, “Astiri” pushtohet me gardh policesh

Policia e Tiranes ka vendosur nje numer te madh efektivash ne zone ndersa banorët e “Astirit” vijojnë rezistencën me protesta për të mbrojtur shtëpitë e tyre nga plani i bashkise per ti shembur.

Gjatë mbrëmjes së kaluar Partia Demokratike tha se Policia me urdhër të Ramës dhe ministrit të Brendshëm ka arrestuar dhe ka ushtruar presion ndaj qytetarëve.

Banorët kanë lajmëruar sërish protestë në orën 18:30, Policia e Shtetit nga ana tjetër ka shtuar forcat në terren. Pamjet tregojne forca të shumta policie që ndodhen në terren.

Prezenca e policise ne Unazen e re tek Astiri

Gepostet von LajmiFundit.al am Samstag, 12. Oktober 2019

Efektivat e policise kane krijuar nje mur ne zonen ku qytetaret dhe banoren e Astirit mblidhen per te protestuar ne menyre te perditshme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet