Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Diell dhe rritje temperaturash, parashikimi i motit për sot

Meterologët thonë se Shqipëria sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 08ºC deri në 20ºC, në zonat e ulëta nga 16ºC në 28 ºC dhe në zonat bregdetare nga 19C në 29ºC.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor me forcë valëzimi deri në 2 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 06ºC deri në 19ºC dhe në zonat e ulëta nga 11ºC në 24ºC.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet