Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Kanosi nje person arrestohet 40 vjeçari

Kanosi një person por është arrestuar nga policia.

 

  1. K., 40 vjeç, banues në Tiranë (me precedentë të mëparshëm penal) është ndluar nga polcia pasi dyshohet se ka kanosur me pistoletë shtetasin G. H.

 

 

Ja njoftimi i polotë i policisë:

 

Tiranë

 

Kanos një shtetas, vihet në pranga nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2.

 

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesë iu gjetën disa fishekë luftarakë e zhurmues dhe një radio si ato të policisë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

 

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2 arrestuan në flagrancë, për veprat penale “Kanosja” dhe “Mbajtja pa leje e municionit luftarak”, shtetasin:

 

– N. K., 40 vjeç, banues në Tiranë (me precedentë të mëparshëm penal).

 

Ky shtetas dyshohet se ka kanosur me pistoletë shtetasin G. H.

 

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e këtij shtetasi, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale disa fishekë luftarakë, shtatë fishekë zhurmues dhe një radio si ato të policisë.

 

Materialet iu referuan për veprime të mëtjeshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.