Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Blindohet stadiumi ,masa të rrepta për ndeshjen Turqi-Shqipëri

Turqia ka blinduar stadiumin “?ükrü Saraço?lu”, ku do të zhvillohet ndeshja mes Turqisë dhe Shqipërisë, teksa do të bllokojë edhe rrugët e makinave.

Në orën 20:45 do të nisë ndeshja e vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020 dhe për kuqezinjtë është shansi i fundit për t’u rikthyer të shpresojnë të kualifikimi, ndaj i duhet fitore.

Çdo gjë tjetër që nuk ka të bëjë me flamurin do të sekuestrohet.

Deri tani tifozët kuqezi të pranishëm janë 1200, por pritet që deri në mbrëmje të mbushet me 2500, aq sa edhe parashikohet 5% i stadiumit.

TKZ përfaqësohet me 115 tifozë, ndërsa Ilyrian Elite me 30 tifozë.

Janë dy grupimet e kombëtares që kanë udhëtuar deri në Stamboll.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet