Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Meta: Komisioni i Venecias ka zero rëndësi për mua

Presidenti i Republikës Ilir Meta, në një intervistë për emisionin “Open” ka komentuar raport vlerësimin e Komisionit të Venecias teksa tha se për të ky raport  nuk ka fare rëndësi.

Sipas Metës komisioni i Venecias ka tejkaluar kompetencat duke u futur në lojra politike.

“Komisioni i Venecias ka zero rëndësi për mua. Për mua ka rëndësi Kushtetuta e vendit tim.

Komisioni i Venecias të mos fusë hundët ne lojrat politike të Shqipërisë. Ti qëndrojë kompetencave të tij. Të mos fusin hundët në çështjet e OSBE/ODHIR.

Ata kanë tejkaluar kompetencat.  Nuk janë një institucion i specializuar për çështjet e sigurisë”, theksoi Meta, i cili disa javë më parë deklaroi se do jepte dorëheqjen në rast se Komisioni i Venecias, konstatonte shkelje të Kushtetutës. Meta tani nuk largohet, por sulmon Venecian.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet