Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Cmimi per simpatizantin e Miloshevicit, Rama: Me vjen te vjell me Nobelin

Nje reagim te ashper ka rezervuar kryeministri Edi Rama ndaj dhënies se Çmimit Nobel për shkrimtarin austriak Peter Handke, që ndër të tjera ka mbrojtur figurën e Slobodan Millosheviç.

Rama shprehet se kjo është një zgjedhje e turpshme e Akademisë Suedeze.

Reagimi i kryeministrit Edi Rama:
Kurrë nuk kam menduar se do të ndjeja të vjella për shkak të Çmimit Nobel. Por paturpësia po bëhet pjesë normale e botës që jetojmë.

Fituesi i çmimit Nobel për Letërsinë është një zgjedhje e turpshme e Akademisë Suedeze. Nuk mundet që të jemi kaq të mpirë ndaj racizmit dhe gjenocidit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet