Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Zbulohet shkaku i helmimit te 60 nxenesve ne shkollen e Postribës

Pesë ditë pas ngjarjes së pazakontë ku mbi 60 nxënës përfunduan në spital nga helmimi, kampionët e marrë nga DSHP Shkodër për analizë sipas burimeve mediatike kanë nxjerrë se shkaku i cili u helmuan nxënësit ka qenë prezenca e Salmonelës në ushqimit e konsmuar.

 

Si fillim u raportua për 19 nxënës që u paraqitën me të vjella, temperaturë dhe me marrje mendsh në spital, por situata është bërë çdo orë dhe më e rëndë.

Nxënësit e helmuar ishin të gjithë në shkollën “Adem H|axhia” në Postribë

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet