Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Njeriu që luan por nuk e hanë peshkaqenët

33-vjecari Rajli Eliot, nga Zelanda e remendon se njerëzit duhet të ndryshojë mendimin e tyre për pershkaqenet.

Sipas tij gjallesat e frikshme te oqeaneve mund te jene te parrezikshme ndonese edhe ai vete kohë më parë postoi video të një peshkaqeni 3 metra të gjatë që po përpiqej t’i kafshonte varkën.

Eliot është një ekspert peshkaqenësh dhe thotë se ka mësuar të notojë me grabitqarët më të mëdhenj të detit, vetëm duke iu afruar ngadalë dhe me kujdes.

Sipas tij, duke treguar respekt ndaj tyre nëpërmjet lëvizjeve të trupit, ai ka arritur qëndrojë pranë tyre pa e sulmuar, dhe ka realizuar këto foto të pabesueshme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet