Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Messi shumë pranë largimit nga Barcelona

Lionel Messi është shprehur se ka qenë shumë pranë largimit nga Barcelona në vitin 2013, pasi ai u akuzua dhe u shpall fajtor për devijim taksash.

Messi u dënua me 2 milion euro dhe 21 muaj burg pasi në vitet 2007, 2009 kishte bërë evazion fiskal me dëm 4.1 milion euro për Spanjën.

Përveç tij u dënua edhe babai i Messit me 1.5 milion euro dhe 15 muaj burg.

Më vonë burgu i Messit u zëvendësua me rreth 300 mijë euro gjobë, po ashtu edhe i babait të tij.

Messi u shpreh se në atë kohë ai e kishte vendosur që do të largohej nga Spanja pasi po ndihej sikur po keqtrajtohej atje.

‘Pleshti’ u shpreh se kishte kontaktuar disa klube, por askush nuk bëri ofertë zyrtare.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.