Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Zyrtare: Milani shkarkon Marco Giampaolon nga posti i trajnerit

 

Milan e ka zyrtarizuar largimin e Marco Giampaolo, ndërsa vendin e tij pritet ta zë Stefano Pioli.

Ka qenë vetë klubi që me anë të një komunikate e ka zyrtarizuar largimin e italianit që e mori klubin vetëm gjatë verës.

“AC Milan konfirmon se e ka liruar Marco Giampaolon nga pozita e tij si trajner i ekipit të parë. Klubi i është mirënjohës Marcos për punë e tij dhe i uron çdo të mirë në karrierën e tij profesionale”, thuhet në njoftim.

Giampaolo e kishte zëvendësuar Gennaro Gattuson te Rossoneriët në këtë verë, kur erdhi nga Sampdoria që kishte kaluar tri vite.

Katër humbje në shtatë ndeshjet e para të Serie A kanë qenë të rezultatet që nuk janë pëlqyer për drejtuesit e klubit.

Klubi ka qenë në bisedime me Luciano Spallettin dhe Stafano Piolin me këtë të fundit që e ka fituar garën.

Marco Giampaolo . (Foto: Tullio M. Puglia/Getty Images/Guliver)

Pioli pritet të gjatë mbrëmjes ose nesër të zyrtarizohet si trajner i Milanti me një kontratë një vjeçare.

Ai më parë ka drejtuar klube si Parma, Chievo, Bologna, Lazio, Inter dhe Fiorentina.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet