Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

FSHF reagon per portierin e Partizanit: Ra nga pallati, por eshte jashte rrezikut

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar ne lidhje me ngjarjen e ndodhur me portierin e Partizanit Aldo Teqja duke theksuar se pas renies nga pallati ai eshte jashte rrezikut.

Reagimi i FSHF:
Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron të njoftojë opinionin publik se po monitoron me shumë kujdes situatën e portierit Aldo Teqja, i cili ka pësuar mbrëmjen e sotme një aksident.

Pas komunikimit me mjekët, familjarët dhe drejtuesit e Klubit Partizanit, duhet t’ju bëjmë më dije se gjëndja ish-portierit të përfaqësueses U-21 është jashtë rrezikut për jetën dhe në monitorim të vazhdueshdueshëm nga mjekët.

Jemi pranë familjes në këtë moment të vështirë dhe dëshirojmë të shprehim gatishmërinë tonë si institucion për të ndihmuar rikuperimin e shpejtë të Aldos.
Forca Aldo ?
Forca kampion ?⚫️

Leave A Reply

Your email address will not be published.