Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“Jam rumun”, shqiptari gënjen policinë britanike por e pëson keq

Policet në Suanley të Britanisë së Madhe arrestuan një 18-vjeçar shqiptar, pasi u kap me kokainë.

Namik Hysa, 18 vjeç, ishte duke ecur me makinë në rrugën e vjetër në Maidstone, kur patrullat policore e ndaluan më 1 korrik. Ai u përpoq që të ikë, përpara se t’i gjenden në zotërim 20 qese me pluhur të bardhë dhe para në vlerë gati 200 paund, shkruajnë mediat britanike.

I riu shqiptar ka këmbëngulur se është rumun dhe se është pikërisht personi që ka treguar në fotografinë e mjetit identifikues. Policia e kuptoi se ai është shqiptar, ndërsa i çoi një përkthyes në qeli.

Shqiptari po gjykohet për posedimin e kokainës, drejtimin e mjetit pa siguracion dhe një dokument të rremë identifikimi. Për rastin, autoritetet vendore lokale thanë se arrestimi i Hysajt është një rast shembull për të treguar se kushdo që tregton e shet kokainë në Britani duhet të marrë dënimin e merituar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet