Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit - Lajme te Fundit nga Shqiperia

Malltezi bën denoncimin e rradhës: Kaq shumë para ju sjell betoni?!

Nuk ka fund betoni në Tiranë. Përveç pallateve dhe kullave që mbijnë si kërpudha në të gjithë kryeqytetin, pas nuk mbetet as Parku i Madh.

Denoncimin e bën drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi.

Teksa poston edhe një foto, anëtari i Kryesisë së PD shpreh habinë pse gjithçka në qytet duhet bërë me beton.

“Prapë beton në Parkun e madh të Tiranës. Kaq të pashkolluar janë apo kaq shumë para ju sjell betoni saqë nuk dinë të bëjnë një instalacion me dru por të gjitha me beton?”, shkruan Malltezi.

Kjo nuk është hera e parë që Malltezi denoncon përmes fotove, videove dhe dokumenteve abuzimet me mjedisin në Tiranë dhe në të gjithë Shqipërinë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.