Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Lajme të rreme për termetin, Ministria e Mbrojtjes: Nuk priten lëkundje

Ministria e Mbrojtjes reagoi ne lidhje me lajmet e perhapura ne media per nje tjeter termet te mundshem.

“Prej disa minutash qarkullon ne disa portale dhe rrjete sociale nje lajm i rreme mbi parashikimin e nje termeti me permasa, ne oren 23.30.

I bejme thirrje te gjithe qytetareve, te mos bien pre e njoftimeve te tilla keqedashese dhe perhapese paniku pasi nuk ka asnje parashikim te tille shkencor nga asnje institucion shkencor”, theksoi MM.

Sipas saj, gjithcka po tentohet te behet per te perhapur panik mes qytetareve eshte kriminale.

Ministria garantiu se te gjithe ata qe kane perhapur kete lajm do te mbajne pergjegjesi penale.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet