Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Frikë nga tërmetet tek Fresku në Tiranë, banorët dalin në rrugë të panikosur

Banorët e zonës së Freskut në Tiranë kanë dalë në ambiente të hapura duke braktisur banesat e tyre nga frika e tërmeteve.

Vetem pak caste më parë u regjistrua një tërmet i fortë, me epiqendër në afërsi të Durrësit.

Si pasojë e tërmetit të djeshëm disa pallate në zonën e freskut janë carë dhe qëndrimi në ambientet e tyre është i rrezikshëm.

Më poshtë disa foto të dërguara pranë redaksisë së Lajmifundit.al nga disa qytetarë ku tregohen banorët që qëndrojnë në rrugë larg ndërtesave./Lajmifundit.al/

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet