Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

IGJEUM nxjerr të dhënat: Shqipërinë e goditi termeti më i fortë në 20 vitet e fundit

IGJEUM deklaroi se termeti i sotem ishte më i forti që u regjistrua në Shqipëri në 20 vitet e fundit.

Të dhënat zyrtare të fenomenit sipas IGJEUM, janë
Data: 2019-09-21
Ora: 14:15:49
Magnituda= 5.3

Zona: Kepi i Rodonit , 30 Km V Durres ( Paraprake )
Kordinatat: 41.61° N, 19.56° E
Thellësia: 12 KM nga sipërfaqja e tokës

Nje tjeter fakt interesant eshte se diten e sotme ne Shqiperi jane regjistruar gjithsej 70 termete edhe pse ato te pas mesdites kane qene me te forta dhe me te dallueshme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.