Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Saimir Tahiri i shpëton burgut, gjykata rrëzon tri akuza të prokurorisë

Vendimi i gjykates se krimeve te renda ka rrezuar tri akuzat e prokurorise ndaj Saimir Tahirit per trafik narkotikesh ne bashkepunim, grup te strukturuar kriminal dhe kryerje veprash nga grupi kriminal.

Denimi i dhene nga gjykata per shperdorim detyre, me 5 vjet burg, u reduktua ne 3.4 vjet heqje lirie si pasoje e gjykimit te shkurtuar.

Edhe pas caktimit te kesaj mase denimi, gjykata deklaroi se Saimir Tahiri nuk do te shkoje ne qeli por do ta vuaje denimin ne sherbim prove per nje afat tre vjecar.

Gjykata deklaroi se Tahirit i ndalohet per tri vjet perfshirja ne ushtrimin e funksioneve publike. /lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.