Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Renditja e Kategorisë Superiore pas javës së katërt

Ditën e diel janë mbyllur ndeshjet e javës së katërt në Kategorinë Superiore.

Askush nuk e priste por Tirana kryeson renditjen me 10 pikë të grumbulluara ndjekur nga Teuta e vendit të dytë me 8 pikë.

Kukësi u mund në Ballsh, dhe tani në vendin e tretë ka sërish 7 pikë, ndërkohë që është pikërisht Bylisi që shkon në vendin e katërt, me po kaq pikë sa verilindorët.

Partizani mbetet në vendin e pestë me 6 pikë, pasi u mund në Laç, ndërsa në kuotë të njëjtë pikësh është edhe Skënderbeu. Në vendin e shtatë renditet Vllaznia me 5 pikë, ndërsa Laçi mban vendin e tetë me 4 pikë.

Luftëtari mori fitoren e parë ndaj Flamurtarit në kampionat, dhe shkon në kuotën e 3 pikëve, por mbetet sërish në vendin e nëntë, ndërsa në krizë totale janë vlonjatët që mbyllin renditjen me zero pikë.

Rezultatet e javës së katërt:

Tirana-Skënderbeu 3-1

Teuta-Vllaznia 0-0

Luftëtari-Flamurtari 2-1

Laçi-Partizani 1-0

Bylis-Kukësi 2-1

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet