Kosova - Rajoni

Vuçiç në Vatikan: Do i lutem Papës të mos njohë Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, nis vizitën e tij zyrtare në Vatikan.

Ai do të pritet nga Papa Françesku dhe sekretari i Shtetit të Vatikanit, Kardinal Peter Paroli. Në deklaratën përpara nisjes së takimit me Atin e Shenjtë, kreu i shtetit serb deklaroi se do t’i kërkojë të mos njohë pavarësinë e Kosovës.

“Unë shkoj te Papa në Vatikan për ta lutur që të mos e njohin Kosovën”, u tha Vuçiç gazetarëve së fundmi në Beograd.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close