Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Tentoi të kalonte rrugën, makina hedh në ajër djaloshin

“Një makinë ka përplasur një djalë rreth 9 vjeç duke e “fluturuar” atë në ajër”, shkruan ‘Daily mail’. Ngjarja ka ndodhur në Kharkiv, Ukrainë.  Djali, i cili me çantë shkolle tentoi të kalonte rrugën në anën tjetër, u përplas nga makina e cila mendohet të ketë qenë me rreth 50 km/h në momentin e përplasjes. Drejtuesi i veturës ka qenë më shpejt, por në momentin që ka pikasur djalin teksa kalonte rrugën, ka frenuar duke e ulur pak shpejtësinë.

Në këtë moment ndodh mrekullia. Një tragjedi e mundshme është evituar. Pas përplasjes, vogëlushi ka “fluturuar” rreth 10 metra më tutje, por menjëherë është çuar me këmbët e tij dhe ka ecur vetë i frikësuar drejt trotuarit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet