Bota

Njihuni me ministren që shkon në punë me tren dhe merr bukën me vete

Një qytetare suedeze duke pritur trenin për në shtëpi pas mbarimit të orarit të punës?!

Në fakt, kjo që shihni në foto, është Ylva Johansson, Ministre e Punësimit e Qeverisë suedeze.

Patjetër një shembull frymëzues, pasi siç mund ta shihni ajo ka edhe një qese me ushqim me vete.

Johansson është një ndër ministret më të suksesshme në Suedi dhe BE dhe vlerësohet për jetën e thjeshtë.

Po politikanë tanë? Kur do vijë dita që do heqin dorë nga makinat luksoze dhe darkat e shtrenjta?

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close