Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“Gjermania, mbi 1 mld euro në Shqipëri”, Balla me ambasadorin e ri: Mbështetje të fuqishme për integrimin

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e ri të Gjermanisë në vendin tonë, Peter Zingraf.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Balla, i cili shkruan në “Twitter” se kontributet gjermane arrijnë në një total prej më shumë se 1 miliard euro në shumë sektorë.

Më tej, numri dy i PS i shpreh mirënjohje kryediplomatit gjerman për ndihmën e pakursyer, teksa shton se Gjermania mbështet fuqishëm rrugën e Shqipërisë drejt BE-së.

“Pata kënaqësinë të takoja Ambasadorin e ri të Gjermanisë zotin Peter Zingraf. Mirënjohje??? për ndihmën e pakursyer. Kontributet/investimet gjermane?arrijnë në një total prej më shumë se 1 miliard euro në shumë sektorë. Gjermania mbështet fuqimisht rrugën tonë Europiane??????”, shkruan Balla.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet