Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Edi Rama nga Praga: Morëm mbështetje nga V4 për çeljen e negociatave

Edi Rama ndodhet në Pragë në kuadër të Samitit me Vendet e Ballkanit Perëndimor, ndërsa në ditët në vijim pritet të takohet dhe me kancelaren Merkel.

Në një postim në Facebook kryeministri shqiptar shkruan se ka marrë mbështetje nga vendet e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) për çeljen e negociatave për Shqipërinë si dhe Maqedoninë e Veriut.

“Në Pragë me vendet e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) dhe vendet e Ballkanit Perëndimor – Jo vetëm mbështetje totale nga V4 për çeljen e negociatave të Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian, po edhe një plan veprimi për të realizuar këtë objektiv strategjik”, shkruan ai.

Në Pragë me vendet e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) dhe vendet e Ballkanit Perëndimor – Jo vetëm mbështetje…

Gepostet von Edi Rama am Donnerstag, 12. September 2019

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.