Edi Rama nga Praga: Morëm mbështetje nga V4 për çeljen e negociatave

Kliko per me shume info

Edi Rama ndodhet në Pragë në kuadër të Samitit me Vendet e Ballkanit Perëndimor, ndërsa në ditët në vijim pritet të takohet dhe me kancelaren Merkel.

Në një postim në Facebook kryeministri shqiptar shkruan se ka marrë mbështetje nga vendet e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) për çeljen e negociatave për Shqipërinë si dhe Maqedoninë e Veriut.

Kliko per me shume info

“Në Pragë me vendet e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) dhe vendet e Ballkanit Perëndimor – Jo vetëm mbështetje totale nga V4 për çeljen e negociatave të Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian, po edhe një plan veprimi për të realizuar këtë objektiv strategjik”, shkruan ai.

Në Pragë me vendet e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) dhe vendet e Ballkanit Perëndimor – Jo vetëm mbështetje…

Gepostet von Edi Rama am Donnerstag, 12. September 2019

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here