Politika

Qetësi e dashuri para komisionit, a ka një ulje tonesh me Ramën? Ja ç’farë thotë Meta

Nuk ka mbetur kaloi pa u komentuar në konferencën për shtyp qetësia që e karakterizonte Ilir Metën ditën kur u paraqit para komisionit hetimor apo nëse kjo tregonte dhe një ulje tonesh me mazhorancën.

“Unë jam gjithmonë i qetë , edhe kur artikuloj me forcë, por veprimet e mia janë kryer hapur, para kamerave, Kushtetutës, qytetarëve.

Prandaj nuk mund të sillesha ndryshe. jam dhe do jem shembull i respektimit të institucioneve, prandaj jemi në një situatë ku shteti i së drejtës është në pikëpyetje se mungon kjo edukatë.

Presidenti ka respektuar Kushtetutën në mënyrën më të përgjegjshme”, tha Meta.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close