Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Përfshihet nga zjarri një kabinë elektrike në Fushë-Krujë, rreth 500 familje pa energji

Një kabinë elektrike është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në lagjen “Kastrioti” të Fushë-Krujës.

Falë ndërhyrjes në kohë rekord të zjarrfikësve, zjarri është shuar dhe është evituar shpërthimi i kabinës që mund të kishte shkaktuar një tragjedi.

Ndërkohë kabina ka dalë jashtë përdorimi dhe rreth 500 familje janë aktualisht pa energji elektrike.

Leave A Reply

Your email address will not be published.