Meta uron ministrin italian: Mik i Shqipërisë, mbështetës i fortë i integrimit

Kliko per me shume info

Presidenti Ilir Meta ka uruar ministrin për Evropën në qeverinë e re të Italisë, Enzo Amendola.

Duke e uruar për punën e re, Kreu i Shtetit Shqiptar thekson se Amendola është një mik i shkëlqyer i Shqipërisë dhe mbështetës i fortë i të ardhmes tonë evropiane.
“Pata #kënaqësinë të uroja sot një #mik të vjetër prej 25 vitesh @amendolaenzo i cili sapo është betuar si #ministër për #Europën në qeverinë e re të Italisë. @amendolaenzo një mik i shkëlqyer i Shqipërisë dhe mbështetës i fortë i së ardhmes tonë europiane.”, shkruan Meta.

Kliko per me shume info
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here