Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Shqipëri-Islandë, kuqezinjtë kalojnë në avantazh 4-2

Në “Elbasan Arena” po luhet sfida e vlefshme për Grupin H eliminator të “EURO 2020” mes Shqipërisë dhe Islandës.

Në minutën e 32-të me një gjuajtje me kokë brenda zone mbrojtësi Kastriot Dermaku kalon kuqezinjtë në avantazh.

Me pas Islanda u pergjigj me ane te Sigurdson qe barazoi ne minuten e 47.

Shqiperia kaloi ne epersi ne minuten e 58 me Hysajn ndersa Islanda u pergjigj me ane te Sigthorson.

Me pas per kuqezinjte  shenuan Odise Roshi ne minuten e 79 dhe Cikalleshi ne minuten e 82.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet