Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Një tjetër dorëheqje befasuese në mesin e Brexit (VIDEO)

 

Vazhdon trilleri në parlamentin britanik. Kryeministri Boris Johnson thotë se do pezullojë legjislativin në mesin e debatit për zgjedhjet e reja të parakohshme në vend. Por përpara se të merret vendimi, në mesditë u shënua një tjetër dorëheqje e rëndësishme në Britani në kuadër të lëmshit të krijuar për daljen nga Bashkimi Europian.

Kreu i parlamentit, spikeri John Bercow, deklaroi se do të largohet si kryetar dhe si deputet në zgjedhjet e ardhshme ose më 31 tetor, varet se cila vjen e para.

Ai tha se ka qenë një nder të shërbente në këtë detyrë për dhjetë vite. Bercow ishte bërë i famshëm në mbarë botën për thirrjet e tij: Oooorder! (Qetësi, rregull).

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet