Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Zjarr në Fier/ Përfshihet nga flakët pylli i Cakranit

Dy vatra zjarri ka rënë këtë mbasdite në pyllin e Cakranit që prej orës 15 :00

Zjarrin e favorizon edhe era dhe vazhdon akoma.

Zjarri pranë ullishtes së zonës.

Në vendngjarje janë forcat zjarrëfikëse të Fierit, Patosit dhe Roskovecit.

Terreni është i vështirë, por fatmirësisht nuk rrezikohen banesa .

Leave A Reply

Your email address will not be published.