Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Kapet shqiptari, i gjendet 1 kilogram kokainë në shtëpi

Një shqiptar ka rënë në pranga mbrëmjen e djeshme në Pescara, të Italisë.

Mediet italiane bëjnë me dije se 33-vjeçari, B.M, u kap duke i dhënë 2 doza kokainë një blerësi vendas në këmbim të 200 eurove.

Policia gjeti dhe sekuestroi në shtëpinë e tij rreth 1 kilogram kokainë dhe 10 mijë euro para, të përfituara nga aktiviteti i paligjshme, hobe dhe lëndë prerëse.

Kërkimet në shtëpinë e tij, në zonën e Santa Veneranda, i çuan karabinierët të zbulojnë një bazë logjistike ku përgatiteshin dozat e drogës.

Shqiptari akuzohet për trafik dhe mbajtje të drogës,

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet