Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Skemat mashtruese me TVSH, Gjykata liron 9 nga 15 biznesmenët e arrestuar

Gjyqtarja Ardiana Bera caktoi masat e sigurisë për 15 biznesmenët e arrestuar për skemat e mashtrimit me faturat e tatimit të vlerës së shtuar.

15 biznesmenët e arrestuar mbrëmjen e së mërkurës, të cilët dyshohet se kanë krijuar një skemë mashtrimi me faturat e tatimit të vlerës së shtuar, rezultojnë të jenë aksionerë dhe pronarë të disa kompanive, që kanë përfituar shuma të mëdha parash nëpërmjet tenderave.

Masat janë si më poshtë:

Haxhi Sala – Arrest Shtëpie
Ilia Dimo – Arrest Shtëpie
Vasil Korita – Afat 20 ditë

Shpëtim Prodani – Arrest Shtëpie
Besnik Pelivani – Afat 20 ditë
Vangjel Mbrice – Afat 20 ditë

Shpresa Joanidhi – Arrest Shtëpie
Ndue Ndreca – Afat 20 ditë
Paqsori – Arrest Shtëpie

Ardian Bejko – Arrest 20 ditë
Astrit Lala – Arrest Shtëpie
Fatmir – Arrest 20 ditë

Bafjtar Kurti – Arrest Shtëpie
Riza Roshi – Arrest Shtëpie
Rrapo Baduni – Arrest Shtëpie

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet