Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Planifikuan ngritjen e dronit “Kosova është Serbi” në ndeshje, policia ndalon 8 çekë

Policia e Kosovës ka ndaluar tetë shtetas çekë, të cilët kishin planifikuar që sot gjatë ndeshjes së futbollit Kosovë-Çeki të ngrinin një dron me mbishkrim provokativ “Kosova është Serbi”.

Policia Rajonale e Ferizajt bëri të mundur ndalimin dje të këtyre personave, ndërkohë që në cilësinë e provës materiale u konfiskuan pajisjet dhe flamujt me mbishkrime.

Indeksonline shkruan se të ndaluar janë 6 burra dhe dy femra, ndërkohë që njëri prej tyre kishte nënshtetësi serbe. Kujtojmë se ndeshja do të mbahet sot në Stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet