Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Mysafiri i vetëm nga PS, ja kush e përfaqësoi maxhorancën në festën e 15-vjetorit të LSI

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruci ka qenë i vetmi përfaqësues i maxhorancës dhe i PS në festën e LSI-së.

Ruci ishte ftuar nga Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi dhe mori pjesë në mbrëmjen e sotme në festën e 15-vjetorit të themelimit të kësaj partie, e cila u zhvillua në Hotel Rogner.

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ishte i pranishëm edhe në ambientet e brendshme të Pallatit të Kongresit, aty ku e para e LSI mbajti fjalë përshendetëse para të pranishmëve.

Në ceremoni merrnin pjesë drejtues dhe anëtarë të LSI dhe të partive të tjera politike të opozitës, përfaqësues të trupit diplomatik si edhe përfaqësues të jetës kulturore, sipërmarrjes, shoqërisë civile dhe medias.

Ruçi ka biseduar me Kryemadhin kokë më kokë për disa minuta, ndërsa në ikje kryetarja e LSI-së e ka përcjellë deri te dera.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet