Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Ministrja në hotele 706 euro/nata, reagon Rama: Gjellë e prishur

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me qytetaret qe i kane shkruar ne lidhje me shpenzimet e ministres se Drejtesise Etilda Gjonaj e cila gjate vizitave jashte shtetit ka fjetur ne hotele qe kane kushtuar nga 55 deri ne 706 euro nata.

Rama e quan kete ceshtje gjelle te prishur. REPLIKAT:

Qytetari: Shpenzimet e saj ne hotele luksi ja kalojn 1km asfalt,mirë e the kazanin,sepse si te ju atje si te ne në Ks na kani futur si popull në kazan! Jasht kazanit jeni ju,mbrenda jemi ne,ju e rrokullisni kazanin,vetëm mos na hudhni ne detë.

Edi Rama: ti mua merr te keqen se jam shume me teper popull se ti, se jetoj çdo dite e çdo nate me kete popull dhe ndjek nga 100 halle njerezish te zakonshem ne dite, pervec puneve te tjera, po qe ta marresh vesh ti, e ke gabim krejt kete punen e kilometrave hotele dhe çka ke ngrene ne ate kazan ku e gjetur, eshte gjelle e prishur.

Komentet tek Rama
Ditën e djeshme, u publikuan faturat e hotelit ku ministrja Etilda Gjonaj ka shkuar përgjatë vitit 2018. Nga Roma, në Londër, Paris e Bruksel, Gjonaj ka harxhuar rreth 700 euro nata për t’u akomoduar në hotelet më luksoze.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.