Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Vizita misterioze e Ramës në Greqi, mediat: Piu kafe i vetëm në qendër të qytetit

0

Mediat greke shkruajnë për një vizitë të fshehtë të Edi Ramës në vendin fqinj. “Edi Rama ishte në qytet të enjten pasdite”.

Sipas trikalavoice.gr, ai drekoi në restorantin “Aigli” të hotelit “Panellinion” në qendër të Trikalës dhe menjëherë më pas shijoi kafenë e tij në hijen e sheshit, jashtë tij.

Ai shoqërohej nga rojet e tij.

Sipas medias greke ish- kryetar i Bashkisë së Tiranës, kryeministri shqiptar edhe më parë kishte qenë në Trikala, si mysafir nderi i komunitetit të përhershëm shqiptar që jetonte këtu.

Nga ana e kryeministrisë nuk ka pasur njoftim për një vizitë zyrtare të Ramës në shtetin grek dhe nuk dihen arsyet e vërteta të këtij udhëtimi./Express

Leave A Reply

Your email address will not be published.