Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Shuhet një emër i madh i gazetarisë dhe diplomacisë shqiptare

Është ndarë sot nga jeta në moshën 70-vjeçare gazetari dhe diplomati i njohur shqiptar, Maksim Sinemati.

Sinameti dha një kontribut të madh në rubrikën e lajmeve ndërkombëtare duke drejtuar Departamentin e Jashtëm të Agjensisë Telegrafike Shqiptare (ATSH).

Ai ka punuar dhe si diplomat në Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë.

I ndjeri ishte vëllai i gazetarit të njohur të futbollit shqiptar Gëzim Sinemati. Porn ë harkun e pak ditëve, media shqiptare humbi katër ditë më parë Fatos Baxhakun, i cili vdiq pas një sëmundjeje të rëndë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet