Këshilli në Shkodër, PD: Cirk i një qeverie të paligjshme, pushtet që s’ka për ta gëzuar!

Kliko per me shume info

Gazment Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i PD dha një deklaratë për mediat pas protestës që u zhvillua sot në Shkodër, ku qeveria konstituoi dhunshëm kundër vullnetit të shumicës së qytetarëve, këshillin e ri bashkiak.

Bardhi tha: ““Protesta është një protestë qytetare, nuk është një protestë politike. Ajo që patë atje ishte një cirk i paligjshëm i një qeverie të paligjshme, që ka grabitur me krimin pushtetin qendror, sot tentoi të grabiste, po me krimin, pushtetin vendor.

Kliko per me shume info

Në Shkodër dhe në të gjithë Shqipërinë nuk kanë për ta gëzuar asnjë ditë.”

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here