Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Pezullohet Drejtori i burgut ‘313’, favorizoi Emiljano Shullazin

Eshte pezulluar nga detyra Drejtori i Burgut “313”, Maksim Hamitaj, me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismaili.

Burime të besueshme të burgjeve, sqarojnë se shkak i pezullimit të këtij drejtori është bërë i dënuari Emiljano Shullazi, të cilin e ka favorizuar me takime shtesë, duke e lejuar të takohet me anëtarët e bandës.

Sipas verifikimeve te kryera ka rezultuar se Shullazi eshte takuar me anetaret e grupit te tij dhe me familjaret me shpesh sesa ia lejon ligji.

Ky është drejtori i dytë i këtij institucioni që shkarkohet në pak muaj.

Ministria e Drejtesise ka njoftuar nje konkurs per pranimin e dhjetera drejtoreve te rinj te burgjece ne vend.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.