Pezullohet Drejtori i burgut ‘313’, favorizoi Emiljano Shullazin

Kliko per me shume info

Eshte pezulluar nga detyra Drejtori i Burgut “313”, Maksim Hamitaj, me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismaili.

Burime të besueshme të burgjeve, sqarojnë se shkak i pezullimit të këtij drejtori është bërë i dënuari Emiljano Shullazi, të cilin e ka favorizuar me takime shtesë, duke e lejuar të takohet me anëtarët e bandës.

Kliko per me shume info

Sipas verifikimeve te kryera ka rezultuar se Shullazi eshte takuar me anetaret e grupit te tij dhe me familjaret me shpesh sesa ia lejon ligji.

Ky është drejtori i dytë i këtij institucioni që shkarkohet në pak muaj.

Ministria e Drejtesise ka njoftuar nje konkurs per pranimin e dhjetera drejtoreve te rinj te burgjece ne vend.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here