Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ku Neymar? Braziliani sërish jashtë fushës

Ylli problematik i PSG nuk do të luajë as sot ndaj Strasbourg, në ndeshjen që starton nga ora 17:00.

Neymar është lënë jashtë skuadrës së Paris St-Germain për javën e dytë radhazi ndërsa spekulimet vazhdojnë për të ardhmen e tij.

Lojtari 27-vjeçar, i cili humbi ndeshjen hapëse së PSG kundër Nimes fundjavën e kaluar, ka qenë subjekt i ofertave nga Barcelona dhe Real Madrid.

Sidoqoftë, klubi francez nuk ka pranuar ende një ofertë për sulmuesin e Brazilit.

Neymar, i cili u bë lojtari më i shtrenjtë në botë kur u bashkua me PSG nga Barcelona për 222 milionë euro në vitin 2017, ka shënuar 34 gola në ligë në dy sezone në ‘Parc des Princes’.

Në fitoren 3-0 ndaj Nimes, tifozët e PSG mbajtën një pankartë duke i thënë Neymar që të “largohej” pasi drejtori sportiv Leonardo zbuloi se bisedimet në lidhje me largimin tij ishin “më të avancuara se më parë”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet